«

»

Sty 24

Gabinet kosmetyczny a trądzik

Bardzo często nastolatkowie czy to z braku dostatecznej wiedzy, czy finansów chcą się sami wyleczyć z trądziku. Zaczyna się samodzielne wyciskanie lub zdrapywanie wykwitów skórnych. Coraz częściej na rynku pojawiają się kosmetyki „cud”, które spowodują natychmiastowe efekty. Kosmetyki nawet te z „najwyższej półki” mają niestety dużo mniejszą skuteczność niż polecane przez lekarza. Nie każdy kosmetyk, tak samo jak lek działa na danego pacjenta. Niewłaściwy ich dobór może spowodować nie tylko pogorszenie się choroby, ale prowadzić do zmian bardzo trudno odwracalnych. Lepiej więc udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego niż narazić się na przykre konsekwencje samodzielne leczenia.

 

Rola rodziców

 

Ważną sprawą jest, aby rodzice mieli jakąkolwiek kontrolę nad takimi „samodzielnymi lekarzami”. Trudności będą polegały na wytłumaczeniu nastolatkowi, który „musi być doskonały natychmiast, bo to sprawa życia lub śmierci”, że leczenie trądziku to sprawa raczej długoterminowa i niestety taki stan musi się zaakceptować. Warto nieustannie tłumaczyć – chociaż na uszach są słuchawki – że wizyty u kosmetyczki są jakby terapią uzupełniającą i działają tylko tymczasowo, przyniosą chwilową ulgę ale nie zwalczą przyczyny powstawania choroby. Trzeba koniecznie łączyć leczenie farmakologiczne z pielęgnacją skóry u kosmetyczki.

 

Nawet najmniejsze zmiany na twarzy, chociażby np. w lecie kiedy to     w związku z większym nasłonecznieniem ulegają pewnej poprawie, dostrzegalne przez nastolatka dają atut do dyskusji rodzicom w sprawie podjęcia leczenia. Lekarz może zdiagnozować przyczynę i zastosować odpowiednią terapię. A może trzeba będzie wyeliminować z codziennego życia np.: stres, który jest niekiedy powodem występowania zmian trądzikowych.

To rodzice muszą uświadomić swoje dziecko, że czasami występujący problem – zmian skórnych występujące po trądziku – trzeba usunąć. Jednak taki zabieg  znajduje się tylko w zasięgu dermatologii i kosmetologii.

6 Komentarzy

Skip to comment form

 1. gaga

  z pryszczami łatwo jest przekombinować

 2. Aneczka

  na oczyszczanie twarzy chodzę raz na miesiąc do kosmetyczki i jestem bardzo zadowolona 🙂

 3. Helena

  Moja córka też ma ten okropny problem, ale staram sie ją wspierać. Razem z nią chodzę do lekarza. Staram się o nią dbać, bo jest bardzo wrażliwa.

 4. Jula

  moja koleżanka miała okrutny trądzik. Chodziła do kosmetyczki na oczyszczanie nawet 2 razy w miesiącu. Nie wiem, czy leczyła się farmakologicznie. Ale dziś ma 34 lata i nie ma problemu.

 5. Adzik :)

  Oczyszczanie u kosmetyczki daje super efekty, tylko oczywiście trzeba na nie poczekać!!! Zawsze na początku jest wysyp pryszczy, a później jest tylko lepiej 🙂

 6. Kosik

  Ja po oczyszczaniu u kosmetyczki miałam jeszcze gorszą cerę!!! Masakra jakaś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>