«

»

Gru 31

Trądzik pospolity

Jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry u młodzieży jest trądzik pospolity. Jeżeli spojrzy się na twarze tradzik pospolitymłodzieży, która jest w okresie pokwitania zauważa się często zmiany trądzikowe. U niektórych bardziej nasilone, u innych mniej. Specjaliści dermatolodzy uważają, że im wcześniej pojawia się trądzik tym gorsze są rokowania co do jego przebiegu, a tym samym do wyleczenia. Trądzik występuje u dziewcząt i chłopców w porównywalnym stopniu. Specjaliści dermatolodzy twierdzą, że to jednak chłopcy częściej są narażeni na cięższe jego postacie. Zmiany trądzikowe dotykają w większym stopniu ludzi młodych w okresie pokwitania ale również w niewielkim stopniu może występować u niemowląt i dorosłych.

Psychika a trądzik
Zmiany trądzikowe występujące na twarzy młodych ludzi wywołują różnego rodzaju problemy. Powodują często wstyd. Przekonanie, acz zupełnie niesłuszne, że trądzik jest nieuleczalną chorobą, powoduje zaburzenia emocjonalne u młodych ludzi. Powstają nawet specjalne grupy wsparcia dla tego typu zaburzeń.
W związku z tym, że trądzik pospolity występuje najczęściej u młodych ludzi, którym dbałość o dobry wygląd niejednokrotnie spędza sen z powiek. Wtedy to spotyka się ich najczęściej w gabinetach dermatologicznych czy kosmetycznych. Tam zapoznają się z powodami występowania tej przykrej dolegliwości.
Otrzymują odpowiednie leki i wskazówki co do właściwego postępowaniu z swoją chorą skórą. Trądzik można skutecznie leczyć i wyleczyć. Ważnym jest aby nie robić tego na „własną rękę” a skontaktować się z lekarzem specjalistą. Dobrze prowadzone leczenie jest z reguły skuteczne. Potrzebne jest tylko konsekwentne postępowanie i chęć poddania się kuracji.

2 Komentarze

  1. Kolka Ania

    Trądzik pospolity przy trądziku różowatym to pikuś!!! To to jest dopiero masakra!! Zresztą zobaczcie sobie zdjęcia w Internecie 😀

    1. Jonasz_Z

      Nie sa to widoki do podziwiania,ale lepiej zobaczyć na zdjęciu niż na własnej skórze. Ja już nie mam trądzika pospolitego wyleczyłem się. Antybiotyki działają dopiero po kilku miesiącach, ale warto czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>